O nás

Společnost Cheng Shin Tire (CST), která vyrábí pneumatiky CST, byla založena na Tchaj-Wanu v roce 1967. Zpočátku se specializovala na výrobu cyklistických pneumatik, postupně ale vstupovala do jiných segmentů trhu a doplňovala svou nabídku o pneumatiky na motocykly, čtyřkolky, kamiony, vysokozdvižné vozíky a autobusy. Nezávisle na druhu pneumatik je prioritou společnosti vyrábět nejkvalitnější pneumatiky.

V současné době Cheng Shin Tire patří k nejvýznamnějším světovým firmám v odvětví pneumatik, figuruje na 1. místě mezi výrobci pneumatik na kola a na 10. místě mezi výrobci všech pneumatik. Pneumatiky CST jsou dostupné ve více než 150 zemích včetně Polska (od roku 2003).

Výhradním polským zástupcem značky CST je společnost OGUMIENIE CST S.C. se sídlem v Zabrzi.

Ogumienie CST (CST Poland) se dynamicky rozvíjí a každý rok dělá velký krok dopředu. Už několik let je vlajkovým projektem CST v Polsku cyklistický tým CST 7R MTB Team, jehož lídrem je několikanásobný mistr Polska Dariusz Batek. Pneumatiky CST používá stále víc cyklistických týmů v Polsku, např. Hurom Sławno Accent Team či Cyklistická akademie Michała Kwiatkowského Copernicus. V roce 2019 jsme se rovněž zúčastnili slavného etapového závodu Cape Epic tak, že jsme vybavili jeden z polských týmů pneumatikami CST. Jako CST Poland jsme přítomni po celém světě díky účasti ve štafetě kolem světa Bike Jamboree. Účastníci tohoto statečného závodu rovněž používají spolehlivé pneumatiky CST.

Spolupracujeme nejen s cyklistickými závodníky, jsme přítomni i v prostředí MX či ATV. Sponzorujeme špičkové motocrossové závodníky, třeba Macieje Więckowskégo a tým Lobo Moto. Nezapomínáme ani na mladé perspektivní závodníky, jako je Kacper Dębiec.